Prasa i książki dla ministrantów

prasa religijna

Czytanie prasy religijnej to dla ministranta szansa na pogłębienie swojej wiary, a także regularne napełnianie swojej duszy słowem pochodzącym od autorytetów, takich jak biskupi, księża czy sam Papież. Pisma o tematyce religijnej ukazują się systematycznie, więc śledzenie ich wszystkich jest mało realne. Postaramy się jednak na tej stronie wyróżnić tytuły, które zasługują na szczególną uwagę. Znajdzie się tutaj również kilka szczególnie ważnych książek religijnych, które każdy ministrant powinien w swoim życiu przeczytać.

  • Tygodnik katolicki Niedziela

W wielu kościołach tygodnik ten można zakupić po Mszy Świętej. Stawia na opisywanie ważnych zagadnień religijnych w przystępny sposób, ponieważ kierowany jest nie tylko do dorosłych wiernych, ale również młodzieży i dzieci. Dzięki temu staje się pismem przyjaznym całej rodzinie. Warto poświęcić trochę czasu w niedzielę, by całą rodziną usiąść i przeczytać chociaż kilka artykułów. Takie działanie naprawdę pomaga wychować dzieci w wierze chrześcijańskiej, a samodzielne czytanie prasy religijnej przez dorosłych jest aktywnym dawaniem dobrego przykładu młodszym.

  • Droga

Droga to tygodnik kierowany w stronę młodzieży katolickiej. Dzięki temu staje się szczególnie istotny z punktu widzenia ministrantów, którzy zazwyczaj mają kilkanaście lat, kiedy rozpoczynają swoją służbę w Kościele. Porusza tematy, z jakimi boryka się młodzież w Polsce. Są to przede wszystkim zagrożenia związane z alkoholem, używkami, brakiem szacunku do religii czy brakiem odwagi w trwaniu w swojej wierze. Czytanie artykułów publikowanych w tym tygodniku pozwala zyskać siłę i stawać się lepszym chrześcijaninem. Każdy ministrant powinien w ten sposób czerpać motywację do uczęszczania na Msze Święte i służenia podczas nich z najwyższym skupieniem.

  • Znak

Ten miesięcznik katolicki jest godny uwagi chociażby ze względu na fakt, że jest jednym z najdłużej wydawanych czasopism katolickich w Polsce. Ukazuje się raz w miesiącu, a więc zawiera najważniejsze informacje ze świata religii, jakie ministrant powinien sobie przyswoić. To również szansa, by być na bieżąco z działaniami Papieża – w czasopiśmie bardzo często znajdują się opisy jego wizyt, najważniejsze informacje wyciągnięte z publicznych wypowiedzi czy kazań.

  • Módl się, ufaj i nie martw się

książki dla ministrantówJest to książka autorstwa Diane Allen, która w dogłębny sposób przybliża postać ojca Pio. Została napisana na podstawie relacji usłyszanych od 40 świadków, którzy mieli w swoim życiu zaszczyt osobiście spotkać tę osobę, która w życiu kościoła katolickiego cieszy się ogromną sławą. Co jednak najważniejsze, opowieści są na tyle inspirujące, że pozwalają przemienić własne życie. To świetna pozycja dla wszystkich, którzy przeżywają chwile zwątpienia lub dostąpili poniżenia z powodu bycia chrześcijaninem. Ministranci znajdą w niej autorytet, który będzie dla nich przykładem dobrego postępowania i przybliżania się do Boga.

  • Prezent zapakowany przez Boga

Tym razem książka poruszająca kwestie ludzkiej seksualności i małżeństwa. Autorzy Linda Dillow oraz Lorraine Pintus wydają się rozumieć każdego młodego człowieka, który ulega pokusom cielesnej przyjemności. Ministranci, jak wszyscy ludzie, również są słabi wobec pociągu do płci przeciwnej. Ta książka pozwala ułożyć swoje życie na wartościach chrześcijańskich i zbudować szczęśliwą rodzinę. Pokazuje zalety, jakie niesie stosowanie się do praw religijnych, a przede wszystkim pozwala zrozumieć, dlaczego są one słuszne.